Zachować młodą twarz

Sposób na młodą twarz.


Z upływem lat starzeje się nie tylko nasza skóra, ale także wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika tkanka tłuszczowa, zwłaszcza w okolicach skroni, policzków i ust. Zanikowi ulegają także tkanki podporowe ­chrzęstna i kostna. W konsekwencji tracimy młodzieńczy wygląd, rysy się zaostrzają nadając nam smutny i zmęczony wyraz twarzy. Dojrzała skóra coraz słabiej podtrzymywana przez zanikające tkanki,wiotczeje i  opada. To powoduje opadnięcie policzków, pojawienie się bruzd nosowo­wargowych, linii marionetek i tzw.chomików.



Jedną z metod przywracających naturalny i młody wygląd twarzy jest wolumetria, czyli uzupełnienie objętości określonych obszarów twarzy (policzki, skronie, bruzdy nosowo­wargowe). Do zabiegów tych najczęściej stosuje się preparaty zawierające wysoko usieciowany kwas hialuronowy, charakteryzujący się dużą gęstością np. Emervele Deep, Emervel Volume, Stylage XL.



Oprócz kwasu hialuronowego do wolumetrii wykorzystuje się również autologiczną (własną) tkankę tłuszczową oraz preparaty, których działanie opiera się na stymulacji produkcji własnego kolagenu przez organizm (Crystalis, Radiesse).

Kolejnym sposobem pozwalającym pozbyć się wiotkiej skóry twarzy, chomików oraz zwiotczałej skóry szyi jest zastosowanie Nici Liftingujących PDO. Biodegradowalne , samorozpuszczalne nici o różnej długości z haczykami lub bez podane do obszaru objętego leczeniem napinają i mechanicznie wygładzają skórę, tworząc rodzaj rusztowania. Dodatkowo stymulują produkcję naturalnego kolagenu. Uzyskuje się bardzo dobre efekty, zbliżone do liftingu chirurgicznego przy stosunkowo minimalnej inwazyjności zabiegu.

W celu osiągnięcia optymalnych efektów na twarzy, zabiegi wolumetryczne z użyciem wypełniaczy, czy też liftingujące z użyciem nici PDO zawsze warto łączyć, uzupełniać innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Zmarszczki mimiczne powstające w górnej 1/3 części twarzy najlepiej usuniemy toksyną botulinową (Azzalure, Bocuture), z kolei w odżywieniu, rewitalizacji skóry najlepiej sprawdzi się mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe i peelingi.


Przeciwskazania do zabiegów


choroba nowotworowa, choroby o podłożu autoimunologicznym, anafilaksja (wstrząs) w wywiadzie, niekontrolowana cukrzyca, ciąża, karmienie piersią, uczulenie na składniki preparatu oraz skłonność do powstawania przerosłych blizn tzw.keloidów.

Prawidłowo wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie powinny zmieniać indywidualnych rysów twarzy. Po każdym z zabiegów pacjent powinien sprawiać wrażenie wyspanego, wypoczętego a dla otoczenia nie powinno być oczywiste, co konkretnie było poprawiane.

Elżbieta Rutkowska


Zapraszamy na Zabiegi do naszego Gabinetu w Bielsku Białej przy ul. Wyspiańskiego 12


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz