Botox w Bielsku Białej

 Kwas Hialuronowy został po raz pierwszy odkryty w 1934 roku przez amerykańskich naukowców. W medycynie pierwszy raz znalazł zastosowanie w ortopedii i okulistyce w 1980 roku a medycynie estetycznej w 1996 roku. Początkowo był pochodzenia zwierzęcego, co wiązało się z obecnością obcogatunkowego białka i możliwością wystąpienia reakcji alergicznej.


 


dr Elżbieta Rutkowska z dermatologiabielsko.pl


 


Aktualnie jest on najczęściej wykorzystywany przez bakterie modyfikowane genetycznie. W ten sposób powstały kwas hialuronowy jest identyczny z ludzkim. W następnym etapie jest on oczyszczany z bakterii i resztek ich ścian komórkowych, które są silnymi alergenami. Na koniec po sterylizacji i pakowaniu uzyskujemy biologicznie czysty i bezpieczny preparat. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonych producentów i certyfikowanych preparatów.


W naszym organizmie mamy około 15 gramów kwasu hialuronowego z czego ponad połowa jest w skórze. Wytwarzany jest w skórze właściwej przez fibroblasty. Jego największą zaletą jest higroskopijność tj. zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Stąd też jest on głównie wykorzystywany do nawilżania skóry. Z wiekiem jednak zmniejsza się jego ilość w organizmie, proces ten rozpoczyna się już od 25 roku życia i trwa nieprzerwanie. Poza właściwościami nawilżającymi kwas hialuronowy ma również działania przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i bakteriostatyczne. Te właściwości sprawiają, że jest on również wykorzystywany przy trudno gojących się ranach, w problemach ze stawami i kroplach do oczu.


Takie wszechstronne właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że jest on główną składową większości preparatów stosowanych do nawilżenia i rewitalizacji skóry a zabiegi mezoterapii są najczęstszymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną.


Zapraszamy do naszych Gabinetów DermatologiaBielsko.pl w Bielsku Białej ul Wyspiańskiego 12. Tutaj korzystamy z najlepszych preparatów!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz